Nasza kadra

Poznaj nas ! kadra i lektorzy szkoły ABC

Katarzyna Łapińska

Dyrektor

Katarzyna Łapińska

Szkołę Języków Obcych ABC założyłam w Białymstoku w 2007 roku.
Powstała ona z mego zamiłowania do języka niemieckiego, które pojawiło się u mnie już w czasie szkoły średniej. W trakcie wakacyjnych wyjazdów do rodziny w Austrii poznawałam ten język w praktyce dnia codziennego. Po ukończeniu studiów germanistycznych przez 9 lat nauczałam języka niemieckiego w szkole społecznej. Ukończyłam kursy w Wiedniu, które pozwoliły mi w pełni „doszlifować” zdobyte umiejętności językowe.

Moim źródłem inspiracji przy tworzeniu oferty i programu Szkoły są własne doświadczenia, ścisła współpraca z lektorami naszej Szkoły, jak i właścicielami i nauczycielami szkól językowych z innych rejonów Polski. Wspólnie organizujemy obozy językowe w Polsce i za granicą oraz stale wymieniamy się zdobytym doświadczeniem. Moją receptą na sukces jest głębokie przeświadczenie o tym, że gdy zaczyna się działać w określonym kierunku, to trzeba działać”do końca”, najlepiej jak się potrafi, zgodnie z założeniem „Ordnung muss sein – wszystko musi być poukładane”. Wynik jest zawsze dobry, gdy zadbamy o to, by wszystko było „dopięte na ostatni guzik”. Największą radość i satysfakcję sprawia mi współpraca z innymi ludźmi i dalszy rozwój Szkoły, która ma służyć ludziom jako ich „Okno na Świat”. k.lapinska@abcszkola.pl

Monika Szurbak

monika szurbak

Nazywam się Monika Szurbak. Od ponad 15 lat zdobywałam doświadczenie w pracy z Klientem. Bardzo lubię kontakt z ludźmi a praca w szkole ABC daje mi dużo pozytywnej energii, uśmiechu i satysfakcji.

Aneta Szklanko

metodyk

Aneta Szklanko

Absolwentka Uniwersytetu w Helsinkach i Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2010 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując tytuł magistra. W 2014 roku uzupełniła swoje wykształcenie o studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Tłumaczy Przysięgłych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 7 lat zajmuje się tłumaczeniami z języka medycznego.


„W Szkole ABC pracuję od 9 lat, głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Od 2014 roku pełnię również obowiązki metodyka. Oprócz nauczania, moją największą pasją jest podróżowanie. To ono od najmłodszych lat uświadamiało mi, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa znajomość języków obcych: pomaga odnaleźć się w każdym miejscu na Ziemi”.

Monika Gołąb

metodyk

Monika Gołąb

Hej nazywam się Monika. Nauczanie to moja pasja, a uczniowie są tymi, z którymi mogę się nią dzielić. Języka angielskiego zaczęłam uczyć się od najmłodszych lat mieszkając w Londynie. Zarażenie moich uczniów zamiłowaniem i entuzjazmem do języka angielskiego jest moim priorytetem. W wolnym czasie uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury.

Małgorzata Zapolska

Native Speaker

Małgorzata Zapolska

Małgorzata Zapolska jest native speaker’ em języka angielskiego. Większość życia spędziła w USA oraz Szkocji, gdzie zajmowała się kulturą anglosaską. Już od kilku lat naucza w naszej szkole. Jej największą pasją są języki. Większość czasu spędza szukając nowych sposobów ich nauczania.

Karolina Gerwatowska

lektor j. angielskiego

Karolina Gerwatowska

Dzień dobry, nazywam się Karolina Gerwatowska i w Szkole Języków Obcych ABC pracuję już od kilku lat. Jestem absolwentką filologii angielskiej , wydziału filologicznego na Uniwersytecie w Białymstoku. Swoje umiejętności doskonaliłam na studiach podyplomowych, na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w zakresie języka angielskiego medycznego, prawniczego oraz biznesowego. Jako nauczyciel staram się budować silną więź z moimi uczniami, jednocześnie kładąc duży nacisk na systematyczność oraz rozwijanie wszystkich umiejętności językowych. Interesuję się psychologią oraz zarządzaniem. W wolnym czasie pływam, czytam i maluję.

Dorota Anderson

lektor j. angielskiego

Dorota Anderson

Ukończyłam studia humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i swoja karierę zawodową zaczęłam jako nauczyciel języka angielskiego w Białymstoku. Po wieloletnim pobycie w Wielkiej Brytanii powróciłam do zawodu nauczyciela i od ośmiu lat współpracuję ze szkołami językowymi jako lektor języka angielskiego. Podczas 25-ciu lat spędzonych poza krajem, współpracowałam ze szkołą językową w hrabstwie Surrey, przygotowującą studentów z Chin do studiów na uniwersytetach brytyjskich. Posiadam również uprawnienia do nauczania języka polskiego w Polsce i zagranicą.
Dlatego też, kiedy moje dziecko i dzieci moich polskich przyjaciółek z rodzin polsko-angielskich podrosły, uczyłam języka polskiego w sobotniej szkole samodzielnie przez rodziców. W obecnej chwili ten program nauczania jest włączony do programu nauczania jednej z tamtejszych szkół z możliwością zdawania `A levels` z języka polskiego. Doskonale rozumiem problemy dzieci i młodzieży w opanowaniu języka obcego.

Rob Anderson

native speaker

Rob Anderson

Zajęcia w grupach młodzieżowych oraz lekcje z osobami dorosłymi w ABC prowadzi między innymi nasz NATIVE SPEAKER Robert Anderson.
Kim jest Robert?
Robert pochodzi z Wielkiej Brytanii, język angielski jest Jego językiem ojczystym. Z naszymi kursantami porozumiewa się wyłącznie po angielsku i nieustannie zaciekawia uczniów różnymi anegdotami dotyczącymi kultury i społeczeństwa swego kraju
Absolwent ekonomii z 20-letnim doświadczeniem w brytyjskim przemyśle naftowym Offshore Petroleum. Specjalista w zakresie tłumaczeń handlowych i technicznych z Bussiness English oraz nauczyciel General English w grupach młodzieżowych i osób dorosłych.
Co mówi nam o sobie?
„My general interests are cycle road racing and track riding on the velodrome in Warsaw. I train regularly with local Bialystok riders from the Sprint and Mistral racing teams. Other sports I do regularly:Skiing and horse riding. I love classical music and opera but am also a big Peter Gabriel fan.I love theatre both modern and classical.I used to regularly assist my hometown Shakespeare group stage open air plays in the summer constructing the sets and occasionally taking part in minor roles”.

Hubert Grądzki

Lektor j. angielskiego

Hubert Grądzki

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończył studia na kierunku Filologia Angielska uzyskując z wyróżnieniem tytuł magistra. Czas spędzony podczas zajęć na uczelni oraz kurs nauczycielski odbyty w Centrum Edukacji Ustawicznej, w ramach którego poznał aspekty pracy nauczyciela języka obcego zarówno ze strony praktycznej jak i teoretycznej, umożliwiają mu skuteczną współpracę ze słuchaczami. Według niego, najistotniejszym elementem procesu nauki jest wykształcenie samodzielności, dzięki której uczniowie, w pełni świadomie będą nabywać umiejętności językowe. „Poza pasjami, które związane są z wszelkimi aspektami języka angielskiego, uwielbiam spędzać czas grając na gitarze oraz wędkując. Interesuję się również koszykówką, sportami walki, e-sportem oraz teoriami związanymi z ewolucją człowieka.

Marta Ciepłuch

Lektor j. angielskiego

Marta Ciepłuch

Hej nazywam się Marta. Języki obce interesowały mnie od zawsze. Najpierw język angielski, później hiszpański, a od niedawna również język hindi. Swoje zajęcia staram się prowadzić tak, aby dla każdego były one ciekawe i przynosiły satysfakcjonujące efekty. Obserwowanie postępów i nawet najmniejszych sukcesów moich uczniów daje mi wiele radości i poczucie dobrze wykonanej pracy. Oprócz języków interesuję się zawodową emisją głosu.

Wiktoria Bocheńska

Lektor j. angielskiego

Wiktoria Bocheńska

Nazywam się Wiktoria Bocheńska. Języka angielskiego w ABC uczę w formie zdalnej ponieważ mieszkam w Amsterdamie, ale studia ukończyłam w Anglii. Uwielbiam podróżować i gotować.

Zuzanna Kosior

Lektor j. angielskiego

Zuzanna Kosior

Cześć, mam na imię Zuzanna. Angielski i hiszpański są moimi wielkimi pasjami. Przez cztery lata mieszkałam i studiowałam Lingwistykę i język Hiszpański w Irlandii. Dodatkowo mogłam dokształcić oba języki mieszkając i pracując w Argentynie i Hiszpanii. Dzięki tym doświadczeniom zakochałam się w tych językach, a teraz mogę się dzielić nimi z najmłodszymi, co sprawia mi wiele radości.

Karolina Wasilewska

Lektor j. angielskiego

Karolina Wasilewska

Nazywam się Karolina. Języki są w moim życiu obecne od zawsze – zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej, użytkowej. Uczę od wielu lat i właśnie dzięki tej pracy odkryłam w sobie zamiłowanie do języka angielskiego. Każdy, nawet najmniejszy sukces ucznia motywuje mnie do dalszej pracy, a połączenie zabawy z nauką uważam za najlepsze z możliwych!

Weronika Klemienia

Lektor j. angielskiego

Weronika Klemienia

Języki od zawsze były moją mocną stroną, więc od dziecka chętnie się ich uczyłam. Podczas studiów filologicznych narodziła się we mnie pasja do nauczania Na swoich zajęciach staram się zarażać uczniów zamiłowaniem do języka angielskiego poprzez zabawy i gry językowe, dzięki czemu nauka jest o wiele przyjemniejsza! Oprócz nauczania, moją pasją są również podróże- uwielbiam poznawać nowych ludzi.

Martyna Rutkowska

Lektor j. angielskiego

Martyna Rutkowska

Hej, nazywam się Martyna. Język angielski był ze mną od najmłodszych lat. Nauka i obcowanie z nim zawsze przynosiły mi ogromną radość. Możliwość przekazania wiedzy dzieciom oraz podziwiania w jakim tempie robią postępy daje mi ogromną satysfakcje. Poza tym interesuję się sportem, głównie bieganiem. W wolnych chwilach lubię czytać książki.

Jolanta Żukowska

Lektor j. niemieckiego

Jolanta Żukowska

„Każdy Słuchacz ma swoją niepowtarzalną osobowość, dlatego dopasowuję odpowiednią dla niego metodę pracy. Dobry kontakt i komunikacja z uczniami są dla mnie priorytetem. W pracy lektora kładę nacisk na efektywność w przekazywaniu wiedzy. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie rozwijali w sobie potrzebne umiejętności językowe, takie jak mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie oraz by odczuwali satysfakcję z efektów naszej wspólnej pracy. Wówczas sprawia mi to dużą radość i poczucie, że idziemy w słusznym kierunku, dając mocne podstawy do kontynuowania nauki języka niemieckiego”.

Zespół Szkoły ABC

Profesjonalna kadra lektorska – to jeden z naszych atutów. Wszyscy lektorzy mają przygotowanie metodyczne do nauczania danego języka. Członkowie naszego zespołu są wykwalifikowanymi, doświadczonymi nauczycielami, którzy z entuzjazmem, radością i humorem podchodzą do swojej pracy.

 

Dbamy o to, aby atmosfera na zajęciach była przyjazna i zachęcająca do nauki. Motywujemy uczniów do pracy poprzez dobór ciekawych, atrakcyjnych, zabawnych i pożytecznych materiałów. Oferujemy dużą różnorodność ćwiczeń w parach i w grupie: symulacje, gry i dyskusje. Wykorzystujemy także materiały multimedialne, takie jak nagrania i filmy.

 

Pracą i przygotowaniem nauczycieli kieruje metodyk, którego rolą jest kontrolowanie przebiegu procesu nauczania. W trosce o jak najwyższy poziom edukacji w naszej szkole, zajęcia są cyklicznie hospitowane.

 

Twoi lektorzy są zawsze do Twojej dyspozycji. Jeżeli opuściłeś zajęcia lub czegoś nie rozumiesz – możesz umówić się na dodatkowe, bezpłatne konsultacje. Serdecznie zapraszamy!

Szkoła Językowa ABC zaprasza na

Dni Otwarte
09.09.2022

Zarezerwuj miejsce już dziś

Zobacz pełen program Dni Otwartych i dołącz do nas już dziś !

Dni otwarte w szkole ABC

02-03 września 2022

Zapisz się już dziś

Przerwa Wakacyjna

SZANOWNI PAŃSTWO

Informujemy, że sekretariat szkoły jest czynny DO 15 LIPCA 2022

OD 18 LIPCA DO 12 SIERPNIA MAMY PRZERWĘ WAKACYJNĄ

Zapraszamy od 15 sierpnia.

W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM


537 799 933

Dnia ☀️12 maja o godz. 18.30 odbędzie się webinar prowadzony przez Pana Andrzeja, który odpowie na wszelkie pytania odnośnie wakacyjnej wycieczki do Londynu 12-18.07.2022