ul. KEN 52 lok. 2

15-687 Białystok

537 799 933

Biuro ABC SJO

Pon-Wt: 10:30 - 18:30

Śr.-Czw: 9:00-17:00; Pt: 8:15-16:15

Nasza kadra

Poznaj nas ! kadra i lektorzy szkoły ABC

Katarzyna Łapińska

Dyrektor

Katarzyna Łapińska

Szkołę Języków Obcych ABC założyłam w Białymstoku w 2007 roku.
Powstała ona z mego zamiłowania do języka niemieckiego, które pojawiło się u mnie już w czasie szkoły średniej. W trakcie wakacyjnych wyjazdów do rodziny w Austrii poznawałam ten język w praktyce dnia codziennego. Po ukończeniu studiów germanistycznych przez 9 lat nauczałam języka niemieckiego w szkole społecznej. Ukończyłam kursy w Wiedniu, które pozwoliły mi w pełni „doszlifować” zdobyte umiejętności językowe.

Moim źródłem inspiracji przy tworzeniu oferty i programu Szkoły są własne doświadczenia, ścisła współpraca z lektorami naszej Szkoły, jak i właścicielami i nauczycielami szkól językowych z innych rejonów Polski. Wspólnie organizujemy obozy językowe w Polsce i za granicą oraz stale wymieniamy się zdobytym doświadczeniem. Moją receptą na sukces jest głębokie przeświadczenie o tym, że gdy zaczyna się działać w określonym kierunku, to trzeba działać”do końca”, najlepiej jak się potrafi, zgodnie z założeniem „Ordnung muss sein – wszystko musi być poukładane”. Wynik jest zawsze dobry, gdy zadbamy o to, by wszystko było „dopięte na ostatni guzik”. Największą radość i satysfakcję sprawia mi współpraca z innymi ludźmi i dalszy rozwój Szkoły, która ma służyć ludziom jako ich „Okno na Świat”. k.lapinska@abcszkola.pl

Aneta Szklanko

metodyk

Aneta Szklanko

Absolwentka Uniwersytetu w Helsinkach i Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2010 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując tytuł magistra. W 2014 roku uzupełniła swoje wykształcenie o studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Tłumaczy Przysięgłych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 7 lat zajmuje się tłumaczeniami z języka medycznego.


„W Szkole ABC pracuję od 9 lat, głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Od 2014 roku pełnię również obowiązki metodyka. Oprócz nauczania, moją największą pasją jest podróżowanie. To ono od najmłodszych lat uświadamiało mi, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa znajomość języków obcych: pomaga odnaleźć się w każdym miejscu na Ziemi”.

Monika Gołąb

metodyk/lektor/native speaker

Monika Gołąb

Hej nazywam się Monika. Nauczanie to moja pasja, a uczniowie są tymi, z którymi mogę się nią dzielić. Języka angielskiego zaczęłam uczyć się od najmłodszych lat mieszkając w Londynie. Zarażenie moich uczniów zamiłowaniem i entuzjazmem do języka angielskiego jest moim priorytetem. W wolnym czasie uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury.

Małgorzata Zapolska

lektor/Native Speaker

Małgorzata Zapolska

Małgorzata Zapolska jest native speaker’ em języka angielskiego. Większość życia spędziła w USA oraz Szkocji, gdzie zajmowała się kulturą anglosaską. Już od kilku lat naucza w naszej szkole. Jej największą pasją są języki. Większość czasu spędza szukając nowych sposobów ich nauczania.

Dorota Anderson

lektor j. angielskiego

Dorota Anderson

Ukończyłam studia humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i swoja karierę zawodową zaczęłam jako nauczyciel języka angielskiego w Białymstoku. Po wieloletnim pobycie w Wielkiej Brytanii powróciłam do zawodu nauczyciela i od ośmiu lat współpracuję ze szkołami językowymi jako lektor języka angielskiego. Podczas 25-ciu lat spędzonych poza krajem, współpracowałam ze szkołą językową w hrabstwie Surrey, przygotowującą studentów z Chin do studiów na uniwersytetach brytyjskich. Posiadam również uprawnienia do nauczania języka polskiego w Polsce i zagranicą.
Dlatego też, kiedy moje dziecko i dzieci moich polskich przyjaciółek z rodzin polsko-angielskich podrosły, uczyłam języka polskiego w sobotniej szkole samodzielnie przez rodziców. W obecnej chwili ten program nauczania jest włączony do programu nauczania jednej z tamtejszych szkół z możliwością zdawania `A levels` z języka polskiego. Doskonale rozumiem problemy dzieci i młodzieży w opanowaniu języka obcego.

Rob Anderson

lektor/native speaker

Rob Anderson

Zajęcia w grupach młodzieżowych oraz lekcje z osobami dorosłymi w ABC prowadzi między innymi nasz NATIVE SPEAKER Robert Anderson.
Kim jest Robert?
Robert pochodzi z Wielkiej Brytanii, język angielski jest Jego językiem ojczystym. Z naszymi kursantami porozumiewa się wyłącznie po angielsku i nieustannie zaciekawia uczniów różnymi anegdotami dotyczącymi kultury i społeczeństwa swego kraju
Absolwent ekonomii z 20-letnim doświadczeniem w brytyjskim przemyśle naftowym Offshore Petroleum. Specjalista w zakresie tłumaczeń handlowych i technicznych z Bussiness English oraz nauczyciel General English w grupach młodzieżowych i osób dorosłych.
Co mówi nam o sobie?
„My general interests are cycle road racing and track riding on the velodrome in Warsaw. I train regularly with local Bialystok riders from the Sprint and Mistral racing teams. Other sports I do regularly:Skiing and horse riding. I love classical music and opera but am also a big Peter Gabriel fan.I love theatre both modern and classical.I used to regularly assist my hometown Shakespeare group stage open air plays in the summer constructing the sets and occasionally taking part in minor roles”.

Ela Falkowska

lektor j. angielskiego

Ela Falkowska

Nazywam się Elżbieta Falkowska. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia
angielska. Brałam udział w szkoleniach z zakresu nauczania języka angielskiego. Praca z
dziećmi sprawia mi ogromną radość. Z przyjemnością zarażam swoich uczniów pasją do
języka angielskiego.

Natalia Łukaszewicz

lektor j. angielskiego

Natalia Łukaszewicz

Nazywam się Natalia Łukaszewicz. Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyłam studia na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim. Chętnie dzielę się wiedzą z innymi i sama czerpię radość ze zdobywania nowych umiejętności. Interesuję się translatoryką i językoznawstwem a w wolnych chwilach lubię wędrować po górach.

Weronika Nieścieruk

lektor j. angielskiego

Weronika Nieścieruk

Jestem lektorem w szkole językowej od ponad roku, a także studentką filologii angielskiej z językiem hiszpańskim. W mojej roli jako lektor priorytetem jest budowanie przyjaznej atmosfery na zajęciach, co ułatwia efektywne uczenie. Stawiam na zrównoważone podejście do nauczania dzieci, starając się dostosować lekcje do ich indywidualnych potrzeb i poziomu zrozumienia.

 

Wiktoria Babicz

lektor j. niemieckiego

Wiktoria Babicz

Mam na imię Wiktoria i nie jestem typową „Panią od niemieckiego”.
Swoje zajęcia prowadzę z pasją i zaangażowaniem, a do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Największą satysfakcję dają mi sukcesy moich podopiecznych i uśmiech na ich twarzach.
Jestem absolwentką filologii germańskiej o dwóch specjalnościach: tłumaczeniowej i językoznawczej. Dzięki przygotowaniu pedagogicznemu z łatwością dobieram metody nauczania tak, by efekty były jak najszybciej widoczne.
W chwilach gdy nie uczę języka niemieckiego, wykorzystuję swoją kreatywność spełniając się w roli zawodowego muzyka

Hubert Grądzki

Lektor j. angielskiego

Hubert Grądzki

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończył studia na kierunku Filologia Angielska uzyskując z wyróżnieniem tytuł magistra. Czas spędzony podczas zajęć na uczelni oraz kurs nauczycielski odbyty w Centrum Edukacji Ustawicznej, w ramach którego poznał aspekty pracy nauczyciela języka obcego zarówno ze strony praktycznej jak i teoretycznej, umożliwiają mu skuteczną współpracę ze słuchaczami. Według niego, najistotniejszym elementem procesu nauki jest wykształcenie samodzielności, dzięki której uczniowie, w pełni świadomie będą nabywać umiejętności językowe. „Poza pasjami, które związane są z wszelkimi aspektami języka angielskiego, uwielbiam spędzać czas grając na gitarze oraz wędkując. Interesuję się również koszykówką, sportami walki, e-sportem oraz teoriami związanymi z ewolucją człowieka.

Zespół Szkoły ABC

Profesjonalna kadra lektorska – to jeden z naszych atutów. Wszyscy lektorzy mają przygotowanie metodyczne do nauczania danego języka. Członkowie naszego zespołu są wykwalifikowanymi, doświadczonymi nauczycielami, którzy z entuzjazmem, radością i humorem podchodzą do swojej pracy.

 

Dbamy o to, aby atmosfera na zajęciach była przyjazna i zachęcająca do nauki. Motywujemy uczniów do pracy poprzez dobór ciekawych, atrakcyjnych, zabawnych i pożytecznych materiałów. Oferujemy dużą różnorodność ćwiczeń w parach i w grupie: symulacje, gry i dyskusje. Wykorzystujemy także materiały multimedialne, takie jak nagrania i filmy.

 

Pracą i przygotowaniem nauczycieli kieruje metodyk, którego rolą jest kontrolowanie przebiegu procesu nauczania. W trosce o jak najwyższy poziom edukacji w naszej szkole, zajęcia są cyklicznie hospitowane.

 

Twoi lektorzy są zawsze do Twojej dyspozycji. Jeżeli opuściłeś zajęcia lub czegoś nie rozumiesz – możesz umówić się na dodatkowe, bezpłatne konsultacje. Serdecznie zapraszamy!

Szkoła Językowa ABC zaprasza na

Dni Otwarte
09.09.2022

Zarezerwuj miejsce już dziś

Zobacz pełen program Dni Otwartych i dołącz do nas już dziś !

Dni otwarte w szkole ABC

02-03 września 2022

Zapisz się już dziś

Przerwa Wakacyjna

SZANOWNI PAŃSTWO

Informujemy, że sekretariat szkoły jest czynny DO 15 LIPCA 2022

OD 18 LIPCA DO 12 SIERPNIA MAMY PRZERWĘ WAKACYJNĄ

Zapraszamy od 15 sierpnia.

W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM


537 799 933

Dnia ☀️12 maja o godz. 18.30 odbędzie się webinar prowadzony przez Pana Andrzeja, który odpowie na wszelkie pytania odnośnie wakacyjnej wycieczki do Londynu 12-18.07.2022