tel. 537-799-933 O szkole

ABC social 01ABC social 02ABC social 03

Zespół

Profesjonalna kadra lektorska - to jeden z naszych atutów. Wszyscy lektorzy mają przygotowanie metodyczne do nauczania danego języka. Członkowie naszego zespołu są wykwalifikowanymi, doświadczonymi nauczycielami, którzy z entuzjazmem, radością i humorem podchodzą do swojej pracy.

 

Dbamy o to, aby atmosfera na zajęciach była przyjazna i zachęcająca do nauki. Motywujemy uczniów do pracy poprzez dobór ciekawych, atrakcyjnych, zabawnych i pożytecznych materiałów. Oferujemy dużą różnorodność ćwiczeń w parach i w grupie: symulacje, gry i dyskusje. Wykorzystujemy także materiały multimedialne, takie jak nagrania i filmy.

 

Pracą i przygotowaniem nauczycieli kieruje metodyk, którego rolą jest kontrolowanie przebiegu procesu nauczania. W trosce o jak najwyższy poziom edukacji w naszej szkole, zajęcia są cyklicznie hospitowane.

 

Twoi lektorzy są zawsze do Twojej dyspozycji. Jeżeli opuściłeś zajęcia lub czegoś nie rozumiesz - możesz umówić się na dodatkowe, bezpłatne konsultacje. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Katarzyna Łapińska - Dyrektor ABC SJO, Metodyk szkoły, Egzaminator maturalny

Katarzyna Łapińska - Dyrektor ABC SJO, Metodyk szkoły, Egzaminator maturalny

Szkołę Języków Obcych ABC założyłam w Białymstoku w 2007 roku.
Powstała ona z mego zamiłowania do języka niemieckiego, które pojawiło się u mnie już w czasie szkoły średniej. W trakcie wakacyjnych wyjazdów do rodziny w Austrii poznawałam ten język w praktyce dnia codziennego. Po ukończeniu studiów germanistycznych przez 9 lat nauczałam języka niemieckiego w szkole społecznej. Ukończyłam kursy w Wiedniu, które pozwoliły mi w pełni "doszlifować" zdobyte umiejętności językowe.


Moim źródłem inspiracji przy tworzeniu oferty i programu Szkoły są własne doświadczenia, ścisła współpraca z lektorami naszej Szkoły, jak i właścicielami i nauczycielami szkól językowych z innych rejonów Polski. Wspólnie organizujemy obozy językowe w Polsce i za granicą oraz stale wymieniamy się zdobytym doświadczeniem. Moją receptą na sukces jest głębokie przeświadczenie o tym, że gdy zaczyna się działać w określonym kierunku, to trzeba działać"do końca", najlepiej jak się potrafi, zgodnie z założeniem "Ordnung muss sein – wszystko musi być poukładane". Wynik jest zawsze dobry, gdy zadbamy o to, by wszystko było "dopięte na ostatni guzik". Prywatnie jestem żoną wspierającą biznes transportowy męża i matką dwójki dzieci- Kubusia oraz Mateuszka. Poza rodziną, największą radość i satysfakcję sprawia mi współpraca z innymi ludźmi i dalszy rozwój Szkoły, która ma służyć ludziom jako ich "Okno na Świat". k.lapinska@abcszkola.pl

Paulina Rembała- Koordynator d/s sprzedaży kursów językowych

Paulina Rembała- Koordynator d/s sprzedaży kursów językowych

Absolwentka Politechniki Białostockiej na kierunkach Turystyka i Rekreacja oraz Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Białymstoku, gdzie ukończyła studia magisterskie. W 2014 roku uczestniczyła w programie Erasmus+ na Uniwersytecie w Bergen w Norwegii. Jest także licencjonowanym instruktorem tańca. Pasjonuje się marketingiem internetowym, nowoczesnymi metodami zarządzania, różnymi formami tańca i ruchu, nauką języków obcych oraz pracą z dziećmi.

"Praca w ABC pozwala mi łączyć wszystkie moje pasje i zainteresowania, dlatego też świetnie odnajduję się na stanowisku koordynatora. Swój czas wolny poświęcam podróżowaniu, czytaniu książek oaz spotkaniom z przyjaciółmi i rodziną. Ogromną radość sprawia mi uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach kulturalnych, bieganie i taniec. Jestem też ogromną miłośniczką zwierząt." p.rembala@abcszkola.pl

Natalia Brajczewska- Koordynator d/s sprzedaży obozów językowych

Natalia Brajczewska- Koordynator d/s sprzedaży obozów językowych

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Zarządzania Biznesem Na Rynkach Wschodnich Politechniki Białostockiej, gdzie uzyskała tytuł magistra. Pasjonuje się podróżowaniem. Jest licencjonowanym pilotem wycieczek, a podczas studiów pracowała także z dziećmi jako wychowawca kolonijny. W Szkole Języków Obcych ABC pełni funkcję koordynatora d/s sprzedaży obozów językowych.

 

"Moją pasją są podróże. Do życia podchodzę z uśmiechem i optymizmem. Bardzo lubię pomagać innym".

 

Aneta Szklanko - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Aneta Szklanko - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Helsinkach i Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2010 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując tytuł magistra. W 2014 roku uzupełniła swoje wykształcenie o studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Tłumaczy Przysięgłych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 7 lat zajmuje się tłumaczeniami z języka medycznego.


"W Szkole ABC pracuję od 9 lat, głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Od 2014 roku pełnię również obowiązki metodyka. Oprócz nauczania, moją największą pasją jest podróżowanie. To ono od najmłodszych lat uświadamiało mi, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa znajomość języków obcych: pomaga odnaleźć się w każdym miejscu na Ziemi".

a.szklanko@abcszkola.pl

Magdalena Uryn - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Magdalena Uryn - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku i Politechniki Białostockiej, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunkach Filologia Angielska oraz Zarządzanie w Handlu Zagranicznym. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS z zakresu tłumaczeń przysięgło-prawniczych oraz uczestniczyła w szeregu szkoleń i warsztatów dotyczących nauczania języków obcych, między innymi w warsztatach Canterbury o nauczaniu dramy na lekcjach języka angielskiego pod przewodnictwem Marka Almonda, autora książki "Teaching English with Drama". Stypendystka programu Socrates Erasmus, w ramach którego studiowała filologię angielską na Uniwersytecie w Tampere w Finlandii. Zawód nauczyciela wykonuje od 2007 roku. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. Pracuje ze słuchaczami w różnych grupach wiekowych, prowadząc kursy ogólne, egzaminacyjne oraz zajęcia indywidualne.

"Interesuję się muzyką, filmem oraz uwielbiam czytać książki. Swój czas wolny spędzam w gronie bliskich osób. Lubię gotować i podróżować po Europie. Zimą jeżdżę na desce snowboardowej, a latem na rowerze i łyżworolkach".

 

Karolina Malicka - Sekretarka

Karolina Malicka - Sekretarka

Ukończyła Uniwersytet w Białymstoku na kierunkach Kulturoznawstwo oraz Filologia polska uzyskując tytuł magistra. W 2017 roku odbyła praktyki w Szkole Polskiej w Barcelonie nauczając dzieci z rodzin polonijnych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, pracy biurowej i handlu.

Prywatnie pasjonatka języka i kultury hiszpańskiej. W wolnych chwilach majsterkuje lub pakuje plecak i zwiedza bliższe lub  dalsze zakątki świata. 

Agata Malinowska - Asystent d/s biurowych

Agata Malinowska - Asystent d/s biurowych

Obecnie studentka Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii. W 2016 roku uczestniczyła w programie Erasmus+ odbywając staż w San Pantaleimon Hotel w Grecji.
"Interesuje się muzyką, gotowaniem oraz lubię pracę przy komputerze. Swój czas wolny spędzam w gronie rodziny i przyjaciół. Ponadto dużo spaceruję, jeżdżę na rowerze, a także opiekuje się dziećmi. Jestem też miłośniczką zwierząt."

Elżbieta Hajduczenia - Lektor języka angielskiego

Elżbieta Hajduczenia - Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej, gdzie w 2011 roku ukończyła kierunki: Filologia Angielska oraz Zarządzanie w Handlu Zagranicznym, uzyskując tytuły magistra. W 2015 roku zdobyła uprawnienia egzaminatora maturalnego i pracuje w komisjach egzaminacyjnych. Posiada 7-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w szkołach państwowych oraz prywatnych. Najbardziej ceni sobie pracę ukierunkowaną na rozwijanie kluczowych umiejętności językowych, takich jak mówienie i pisanie oraz ich praktyczne zastosowanie. W 2017 roku wzięła udział w projektach realizowanych w ramach programu Erasmus+ w Hiszpanii (dwutygodniowy wyjazd z uczniami i wspieranie ich umiejętności językowych) oraz na Malcie (tygodniowe szkolenie metodyczne).

 

"Pasjonuję się odkrywaniem talentów, rozwijaniem umiejętności kursantów oraz motywowaniem ich do działania. Wolny czas spędzam aktywnie, równoważąc wysiłek intelektualny z wysiłkiem fizycznym".

e.hajduczenia@abcszkola.pl

Anna Karpowicz - Lektor języka angielskiego

Anna Karpowicz - Lektor języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Łomży i Uniwersytetu w Białymstoku. Trener Sensoplastyki I stopnia oraz Trener Kreatywnego Rozwoju/ Kreatywnego Wczesnego Rozwoju I stopnia. Edukator Creative Early English I stopnia. 


W szkole ABC zajmuję się najmłodszymi grupami Słuchaczy- są to dzieci już od trzeciego roku życia. Praca z dziećmi to dość specyficzne doświadczenie - nasze zajęcia w nawet najmniejszym stopniu nie mogą wyglądać jak konwencjonalna lekcja. Dzieci uczą się poprzez zabawę i to właśnie robimy w czasie naszych spotkań: jest dużo ruchu, zabawy, śpiewu i śmiechu. Nauka języka obcego przebiega dzięki temu w sposób naturalny - czyli taki, w jaki dzieci poznają cały otaczający je świat. Inspiracji do zajęć szukam wszędzie: regularnie przeglądam podręczniki i blogi metodyczne, obserwuję zabawy dzieci moich krewnych i przyjaciół, jestem w stałym kontakcie z wieloma nauczycielami wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Gdy wpadnę na jakiś pomysł, wprost nie mogę się doczekać, by pokazać to dzieciom - fascynacja, zapał i radość na twarzach dzieci są dla mnie motorem do dalszego działania i poszukiwania coraz to nowych pomysłów na zajęcia.

Katarzyna Bruczko - Lektor języka angielskiego

Katarzyna Bruczko - Lektor języka angielskiego

W 2014 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu w Białymstoku. W 2015 odbyła szkolenie metodyczne: „Skuteczna Komunikacja”, zorganizowane przez prywatną poradnię pedagogiczno-psychologiczną „Pociecha” oraz szkolenie z zakresu skutecznej komunikacji i asertywności. Języka angielskiego naucza od pięciu lat.


"Bardzo lubię pracować z młodzieżą w wieku 11-17 lat. Staram się przygotowywać lekcje w sposób ciekawy, korzystając z gier planszowych i nowoczesnych technologii, aby uczniowie chętnie pracowali i nie nudzili się podczas zajęć. Ważne jest dla mnie, aby mieć dobry kontakt z uczniami. Uważam, że tylko wtedy można efektywnie przekazać swoja wiedzę".

Sylwia Kuklo- Lektor języka angielskiego

Sylwia Kuklo- Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Polska oraz studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując dwukrotnie tytuł magistra. Bezcenne doświadczenie w uczeniu języka angielskiego zdobyła pracując przez wiele lat w szkole językowej Global Village, gdzie nadrzędną ideą było nauczanie w nurcie Humanistic Approach wyniesione z ośrodka Pilgrims w Cantenbury (UK). Uczestniczka dwutygodniowych warsztatów metodycznych pod hasłem "Creative Methodology" organizowanych przez Pilgrims w Cantenbury. Ponad 11-letnie doświadczenie w nauczaniu.


"Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to, co lubię, a lubię uczyć. Podobno jestem wymagającym nauczycielem, jeśli tak jest, to znaczy, że wierzę, iż moi uczniowie są w stanie osiągnąć więcej, niż im samym mogłoby się wydawać. Moja druga pasja jest dość osobliwa - szyję lalki z duszą z runa owczego."

Kamila Waszkiewicz- Lektor języka angielskiego

Kamila Waszkiewicz- Lektor języka angielskiego

Język angielski oraz rosyjski to nauki, nad których specjalizacją na kierunku Filologii angielsko-rosyjskiej na Uniwersytecie w Białymstoku pracuje Pani Kamila.

 "Od dziecka moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były języki obce i teraz postawiłam sobie za zadanie przekonać do nich moich uczniów. Moim zdaniem odpowiednia atmosfera na lekcji to jeden z czynników, który najbardziej decyduje o tym, czy uda mi się zarazić ich chęcią do nauki i motywacją do poszerzania jej poza szkołą. W ABC uczę angielskiego i staram się pokazać Słuchaczom, jak bardzo potrzebna im jest znajomość tego języka i jak często się z nim spotykamy na co dzień. Poza nauczaniem interesuję się także psychologią, architekturą i wystrojem wnętrz."

 

Małgorzata Zapolska - Lektor języka angielskiego, Native Speaker

Małgorzata Zapolska - Lektor języka angielskiego, Native Speaker

 

Jest „native speakerem’’ języka angielskiego, wychowała się w Chicago, USA, gdzie uczęszczała miedzy innymi do Mother Guerin Highschool oraz Dominican University. Następnie po paroletnim pobycie w Polsce przeprowadziła się do Glasgow w Szkocji, gdzie ukończyła Business Management w Glasgow College. Naucza języka angielskiego od 2002. Najpierw w Polsce, a następnie w środowiskach polonijnych w Szkocji, gdzie uczyła zarówno dzieci jaki i dorosłych. Jest pasjonatką języka angielskiego i uważa, że jego znajomość jest niezbędna do wykorzystania wszystkich możliwości, jakie daje nam dzisiejszy świat. Jej celem życiowym jest przybliżenie  tego języka jak największej grupie ludzi.  

Hanna Bohojło - Lektor języka angielskiego

Hanna Bohojło - Lektor języka angielskiego

W latach 2015-2018 studiowała język angielski stosowany z hiszpańskim na Uniwersytecie w Białymstoku. Ponadto ukończyła kurs przygotowujący do zawodu nauczyciela, realizowany pod opieką Centrum Edukacji Ustawicznej w Białymstoku. "Języki obce od zawsze są moją pasją, dlatego wciąż pogłębiam swoją wiedzę. Planuję poszerzyć kwalifikacje związane z językiem hiszpańskim. Od trzech lat pracuję również jako korepetytor języka angielskiego. Jestem osobą kreatywną, dlatego staram się zachęcać uczniów do nauki poprzez zabawę. W pracy nauczyciela stawiam na otwartość oraz nowoczesne technologie". 

Dorota Anderson - Lektor języka angielskiego

Dorota Anderson - Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel z zawodu i zamiłowania.
Przez wiele lat pracowała na University for the Creative Arts w Wielkiej Brytanii.
Po powrocie do kraju zajmuje się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Robert Anderson - Lektor języka angielskiego

Robert Anderson - Lektor języka angielskiego


Economics graduate with 20 years experience in the UK Offshore Petroleum Industry.Specialist in commercial and technical translations, business English for professionals and intermediate tuition and English conversation classes.
"My general interests are cycle road racing and track riding on the velodrome in Warsaw. I train regularly with local Bialystok riders from the Sprint and Mistral racing teams. Other sports I do regularly:Skiing and horse riding. I love classical music and opera but am also a big Peter Gabriel fan.I love theatre both modern and classical.I used to regularly assist my hometown Shakespeare group stage open air plays in the summer constructing the sets and occasionally taking part in minor roles".

Donata Maciak - Lektor języka angielskiego

Donata Maciak - Lektor języka angielskiego
Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończyła studia socjologiczne oraz filologię angielską, uzyskując tytuły magistra. Posiada 15-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w szkołach państwowych i prywatnych. Najbardziej ceni sobie zadania ukierunkowane na rozwój praktycznego komunikowania się w języku angielskim oraz nieustanne rozwijanie motywacji do nauki języków obcych. Jej motto to: Education Is Not a Race.
"Uważam, że każdy uczy się w swoim bardzo indywidualnym tempie, a moim zadaniem jest motywować uczniów, by osiągali kolejne cele".

Joanna Iwanicka - Lektor języka angielskiego

Joanna Iwanicka - Lektor języka angielskiego

 

Ukończyła Pedagogikę Wczesnoszkolną na Uniwersytecie w Białymstoku, a także Filologię Angielską w WSFiZ w Białymstoku oraz studia podyplomowe Pedagogika Marii Montessori na UMCS w Lublinie. 18 lat pracowała w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku jako nauczyciel języka angielskiego. Od 2 lat pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w klasie z elementami Marii Montessori oraz naucza języka angielskiego w klasach 1-3. "W nauczaniu kieruję się zasadą : "Dzieci uczą się od nauczycieli, których lubią. Prywatnie jestem mocno zaangażowana w sport: jestem fanką biegania, kolarstwa i pływania."

Jolanta Żukowska- Lektor języka niemieckiego

Jolanta Żukowska- Lektor języka niemieckiego

Absolwentka Wydziału Neofilologii Germańskiej w Poznaniu. Pracowała w różnych typach szkół.

 

"Każdy Słuchacz ma swoją niepowtarzalną osobowość, dlatego dopasowuję odpowiednią dla niego metodę pracy. Dobry kontakt i komunikacja z uczniami są dla mnie priorytetem. W pracy lektora kładę nacisk na efektywność w przekazywaniu wiedzy. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie rozwijali w sobie potrzebne umiejętności językowe, takie jak mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie oraz by odczuwali satysfakcję z efektów naszej wspólnej pracy. Wówczas sprawia mi to dużą radość i poczucie, że idziemy w słusznym kierunku, dając mocne podstawy do kontynuowania nauki języka niemieckiego".

Daria Samojłowicz - Lektor języka rosyjskiego

Daria Samojłowicz - Lektor języka rosyjskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2014 w formie stacjonarnej na kierunku filologia w specjalności filologia rosyjska uzyskała tytuł zawodowy – magister. W 2013 roku wzięła udział w projekcie w ramach umowy z Państwowym Instytutem Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina w Moskwie. W tym czasie zdobyła Certyfikat „Język Rosyjski w biznesie (Biznes. Komercja)” wydany przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina w Moskwie, stopień zaawansowany. W 2012 uczestniczyła w programie Erasmus na Uniwersytecie w Daugavpils na Łotwie. W 2012 otrzymała świadectwo uzyskania przygotowania pedagogicznego wydane przez Centrum Edukacji Nauczycieli.


„Język rosyjski oraz kultura rosyjska od wielu lat są moją pasją, którą uwielbiam zarażać innych. Oprócz tego kocham podróże, a znajomość języków obcych, zwłaszcza języka rosyjskiego, umożliwia poznawanie i docieranie nawet do najskrytszych zakątków Europy Wschodniej i Azji.”

 

tel. 537-799-933

Wypełnij formularz
Oddzwonimy bezpłatnie

ABC 03

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Newsletter

ABC 06

ABC 09

 

Wspieramy

ss2