tel. 537-799-933 O szkole

ABC social 01ABC social 02ABC social 03

Zespół

Profesjonalna kadra lektorska - to jeden z naszych atutów. Wszyscy lektorzy mają przygotowanie metodyczne do nauczania danego języka. Członkowie naszego zespołu są wykwalifikowanymi, doświadczonymi nauczycielami, którzy z entuzjazmem, radością i humorem podchodzą do swojej pracy.

 

Dbamy o to, aby atmosfera na zajęciach była przyjazna i zachęcająca do nauki. Motywujemy uczniów do pracy poprzez dobór ciekawych, atrakcyjnych, zabawnych i pożytecznych materiałów. Oferujemy dużą różnorodność ćwiczeń w parach i w grupie: symulacje, gry i dyskusje. Wykorzystujemy także materiały multimedialne, takie jak nagrania i filmy.

 

Pracą i przygotowaniem nauczycieli kieruje metodyk, którego rolą jest kontrolowanie przebiegu procesu nauczania. W trosce o jak najwyższy poziom edukacji w naszej szkole, zajęcia są cyklicznie hospitowane.

 

Twoi lektorzy są zawsze do Twojej dyspozycji. Jeżeli opuściłeś zajęcia lub czegoś nie rozumiesz - możesz umówić się na dodatkowe, bezpłatne konsultacje. Serdecznie zapraszamy!

72066028 2375182409466512 3134628984168382464 n2

 

 

 • Katarzyna Łapińska - Dyrektor ABC SJO, Metodyk szkoły, Egzaminator maturalny - k.lapinska@abcszkola.pl
 • Paulina Rembała- Koordynator d/s sprzedaży - abcszkola.bialystok@gmail.com
 • Natalia Brajczewska- Koordynator d/s sprzedaży obozów językowych- fundacja.jezykinauka@gmail.com
 • Aneta Szklanko - Metodyk szkoły + Lektor języka angielskiego - a.szklanko@abcszkola.pl
 • Magdalena Uryn - Metodyk szkoły + Lektor języka angielskiego - m.uryn@abcszkola.pl
 • Sekretarka - biuro@abcszkola.pl
 • Agata Malinowska - Asystent d/s biurowych
 • Anna Karpowicz -  Lektor języka angielskiego
 • Sylwia Kuklo- Lektor języka angielskiego
 • Karolina Gerwatowska - Lektor języka angielskiego
 • Małgorzata Zapolska - Lektor języka angielskiego, Native Speaker
 • Dorota Anderson - Lektor języka angielskiego
 • Robert Anderson - Lektor języka angielskiego, Native Speaker
 • Donata Maciak- Lektor języka angielskiego
 • Joanna Iwanicka- Lektor języka angielskiego
 • Kamila Muradow - Lektor języka angielskiego
 • Ewelina Grochowska-Dakowicz - Lektor języka angielskiego
 • Barbara Sokolińska - Lektor języka angielskiego
 • Jolanta Żukowska - Lektor języka niemieckiego
 • Daria Samojłowicz- Lektor języka rosyjskiego

Katarzyna Łapińska - Dyrektor ABC SJO, Metodyk szkoły, Egzaminator maturalny

Katarzyna Łapińska - Dyrektor ABC SJO, Metodyk szkoły, Egzaminator maturalny

Szkołę Języków Obcych ABC założyłam w Białymstoku w 2007 roku.
Powstała ona z mego zamiłowania do języka niemieckiego, które pojawiło się u mnie już w czasie szkoły średniej. W trakcie wakacyjnych wyjazdów do rodziny w Austrii poznawałam ten język w praktyce dnia codziennego. Po ukończeniu studiów germanistycznych przez 9 lat nauczałam języka niemieckiego w szkole społecznej. Ukończyłam kursy w Wiedniu, które pozwoliły mi w pełni "doszlifować" zdobyte umiejętności językowe.


Moim źródłem inspiracji przy tworzeniu oferty i programu Szkoły są własne doświadczenia, ścisła współpraca z lektorami naszej Szkoły, jak i właścicielami i nauczycielami szkól językowych z innych rejonów Polski. Wspólnie organizujemy obozy językowe w Polsce i za granicą oraz stale wymieniamy się zdobytym doświadczeniem. Moją receptą na sukces jest głębokie przeświadczenie o tym, że gdy zaczyna się działać w określonym kierunku, to trzeba działać"do końca", najlepiej jak się potrafi, zgodnie z założeniem "Ordnung muss sein – wszystko musi być poukładane". Wynik jest zawsze dobry, gdy zadbamy o to, by wszystko było "dopięte na ostatni guzik". Prywatnie jestem żoną wspierającą biznes transportowy męża i matką dwójki dzieci- Kubusia oraz Mateuszka. Poza rodziną, największą radość i satysfakcję sprawia mi współpraca z innymi ludźmi i dalszy rozwój Szkoły, która ma służyć ludziom jako ich "Okno na Świat". k.lapinska@abcszkola.pl

Paulina Rembała- Koordynator d/s sprzedaży

Paulina Rembała- Koordynator d/s sprzedaży

Absolwentka Politechniki Białostockiej na kierunkach Turystyka i Rekreacja oraz Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Białymstoku.
"Praca w ABC pozwala mi łączyć wszystkie moje pasje i zainteresowania, dlatego świetnie odnajduję się na stanowisku koordynatora. Swój czas wolny poświęcam podróżowaniu, czytaniu książek oaz spotkaniom z przyjaciółmi i rodziną".

Natalia Brajczewska- Koordynator d/s sprzedaży obozów językowych

Natalia Brajczewska- Koordynator d/s sprzedaży obozów językowych

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Zarządzania Biznesem Na Rynkach Wschodnich Politechniki Białostockiej, gdzie uzyskała tytuł magistra. Pasjonuje się podróżowaniem. Jest licencjonowanym pilotem wycieczek, a podczas studiów pracowała także z dziećmi jako wychowawca kolonijny. W Szkole Języków Obcych ABC pełni funkcję koordynatora d/s sprzedaży obozów językowych.

 

"Moją pasją są podróże. Do życia podchodzę z uśmiechem i optymizmem. Bardzo lubię pomagać innym".

 

Aneta Szklanko - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Aneta Szklanko - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Helsinkach i Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2010 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując tytuł magistra. W 2014 roku uzupełniła swoje wykształcenie o studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Tłumaczy Przysięgłych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 7 lat zajmuje się tłumaczeniami z języka medycznego.


"W Szkole ABC pracuję od 9 lat, głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Od 2014 roku pełnię również obowiązki metodyka. Oprócz nauczania, moją największą pasją jest podróżowanie. To ono od najmłodszych lat uświadamiało mi, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa znajomość języków obcych: pomaga odnaleźć się w każdym miejscu na Ziemi".

a.szklanko@abcszkola.pl

Magdalena Uryn - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Magdalena Uryn - Metodyk + Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku i Politechniki Białostockiej, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunkach Filologia Angielska oraz Zarządzanie w Handlu Zagranicznym. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS z zakresu tłumaczeń przysięgło-prawniczych oraz uczestniczyła w szeregu szkoleń i warsztatów dotyczących nauczania języków obcych, między innymi w warsztatach Canterbury o nauczaniu dramy na lekcjach języka angielskiego pod przewodnictwem Marka Almonda, autora książki "Teaching English with Drama". Stypendystka programu Socrates Erasmus, w ramach którego studiowała filologię angielską na Uniwersytecie w Tampere w Finlandii. Zawód nauczyciela wykonuje od 2007 roku. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. Pracuje ze słuchaczami w różnych grupach wiekowych, prowadząc kursy ogólne, egzaminacyjne oraz zajęcia indywidualne.

"Interesuję się muzyką, filmem oraz uwielbiam czytać książki. Swój czas wolny spędzam w gronie bliskich osób. Lubię gotować i podróżować po Europie. Zimą jeżdżę na desce snowboardowej, a latem na rowerze i łyżworolkach".

 

Agata Malinowska - Asystent d/s biurowych

Agata Malinowska - Asystent d/s biurowych

Obecnie studentka Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Pedagogiki i Psychologii. W 2016 roku uczestniczyła w programie Erasmus+ odbywając staż w San Pantaleimon Hotel w Grecji.
"Interesuje się muzyką, gotowaniem oraz lubię pracę przy komputerze. Swój czas wolny spędzam w gronie rodziny i przyjaciół. Ponadto dużo spaceruję, jeżdżę na rowerze, a także opiekuje się dziećmi. Jestem też miłośniczką zwierząt."

Anna Karpowicz - Lektor języka angielskiego

Anna Karpowicz - Lektor języka angielskiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Łomży i Uniwersytetu w Białymstoku. Trener Sensoplastyki I stopnia oraz Trener Kreatywnego Rozwoju/ Kreatywnego Wczesnego Rozwoju I stopnia. Edukator Creative Early English I stopnia. 


W szkole ABC zajmuję się najmłodszymi grupami Słuchaczy- są to dzieci już od trzeciego roku życia. Praca z dziećmi to dość specyficzne doświadczenie - nasze zajęcia w nawet najmniejszym stopniu nie mogą wyglądać jak konwencjonalna lekcja. Dzieci uczą się poprzez zabawę i to właśnie robimy w czasie naszych spotkań: jest dużo ruchu, zabawy, śpiewu i śmiechu. Nauka języka obcego przebiega dzięki temu w sposób naturalny - czyli taki, w jaki dzieci poznają cały otaczający je świat. Inspiracji do zajęć szukam wszędzie: regularnie przeglądam podręczniki i blogi metodyczne, obserwuję zabawy dzieci moich krewnych i przyjaciół, jestem w stałym kontakcie z wieloma nauczycielami wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Gdy wpadnę na jakiś pomysł, wprost nie mogę się doczekać, by pokazać to dzieciom - fascynacja, zapał i radość na twarzach dzieci są dla mnie motorem do dalszego działania i poszukiwania coraz to nowych pomysłów na zajęcia.

Sylwia Kuklo- Lektor języka angielskiego

Sylwia Kuklo- Lektor języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Polska oraz studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska, uzyskując dwukrotnie tytuł magistra. Bezcenne doświadczenie w uczeniu języka angielskiego zdobyła pracując przez wiele lat w szkole językowej Global Village, gdzie nadrzędną ideą było nauczanie w nurcie Humanistic Approach wyniesione z ośrodka Pilgrims w Cantenbury (UK). Uczestniczka dwutygodniowych warsztatów metodycznych pod hasłem "Creative Methodology" organizowanych przez Pilgrims w Cantenbury. Ponad 11-letnie doświadczenie w nauczaniu.


"Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to, co lubię, a lubię uczyć. Podobno jestem wymagającym nauczycielem, jeśli tak jest, to znaczy, że wierzę, iż moi uczniowie są w stanie osiągnąć więcej, niż im samym mogłoby się wydawać. Moja druga pasja jest dość osobliwa - szyję lalki z duszą z runa owczego."

Karolina Gerwatowska- Lektor języka angielskiego

Karolina Gerwatowska- Lektor języka angielskiego
Na kierunku Filologii Angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku pracuje nad specjalizacją z wiedzy o nauczaniu i uczeniu się języków obcych oraz Edukacji Ustawicznej w Białymstoku. W 2017 roku uczestniczyła w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów dla dzieci pod tytułem "Doświadczam, rozumiem, pamiętam" w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

"Jestem młodą i energiczną osobą, a nauczanie języka angielskiego jest moją pasją. Swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęłam już w liceum udzielając korepetycji. Stawiam na naukę przez zabawę. Staram się, aby moje zajęcia były ciekawe i atrakcyjne, wykorzystując nowoczesne technologie. Moje pasje? Literatura skandynawska, podróże i gotowanie."

 

Małgorzata Zapolska - Lektor języka angielskiego, Native Speaker

Małgorzata Zapolska - Lektor języka angielskiego, Native Speaker

 

Jest „native speakerem’’ języka angielskiego, wychowała się w Chicago, USA, gdzie uczęszczała miedzy innymi do Mother Guerin Highschool oraz Dominican University. Następnie po paroletnim pobycie w Polsce przeprowadziła się do Glasgow w Szkocji, gdzie ukończyła Business Management w Glasgow College. Naucza języka angielskiego od 2002. Najpierw w Polsce, a następnie w środowiskach polonijnych w Szkocji, gdzie uczyła zarówno dzieci jaki i dorosłych. Jest pasjonatką języka angielskiego i uważa, że jego znajomość jest niezbędna do wykorzystania wszystkich możliwości, jakie daje nam dzisiejszy świat. Jej celem życiowym jest przybliżenie  tego języka jak największej grupie ludzi.  

Dorota Anderson - Lektor języka angielskiego

Dorota Anderson - Lektor języka angielskiego


Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel z zawodu i zamiłowania. Przez wiele lat pracowała na University for the Creative Arts w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju zajmuje się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Robert Anderson - Lektor języka angielskiego

Robert Anderson - Lektor języka angielskiego


Economics graduate with 20 years experience in the UK Offshore Petroleum Industry.Specialist in commercial and technical translations, business English for professionals and intermediate tuition and English conversation classes.
"My general interests are cycle road racing and track riding on the velodrome in Warsaw. I train regularly with local Bialystok riders from the Sprint and Mistral racing teams. Other sports I do regularly:Skiing and horse riding. I love classical music and opera but am also a big Peter Gabriel fan.I love theatre both modern and classical.I used to regularly assist my hometown Shakespeare group stage open air plays in the summer constructing the sets and occasionally taking part in minor roles".

Donata Maciak - Lektor języka angielskiego

Donata Maciak - Lektor języka angielskiego
Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończyła studia socjologiczne oraz filologię angielską, uzyskując tytuły magistra. Posiada 15-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w szkołach państwowych i prywatnych. Najbardziej ceni sobie zadania ukierunkowane na rozwój praktycznego komunikowania się w języku angielskim oraz nieustanne rozwijanie motywacji do nauki języków obcych. Jej motto to: Education Is Not a Race.
"Uważam, że każdy uczy się w swoim bardzo indywidualnym tempie, a moim zadaniem jest motywować uczniów, by osiągali kolejne cele".

Joanna Iwanicka - Lektor języka angielskiego

Joanna Iwanicka - Lektor języka angielskiego

 

Ukończyła Pedagogikę Wczesnoszkolną na Uniwersytecie w Białymstoku, a także Filologię Angielską w WSFiZ w Białymstoku oraz studia podyplomowe Pedagogika Marii Montessori na UMCS w Lublinie. 18 lat pracowała w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku jako nauczyciel języka angielskiego. Od 2 lat pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w klasie z elementami Marii Montessori oraz naucza języka angielskiego w klasach 1-3. "W nauczaniu kieruję się zasadą : "Dzieci uczą się od nauczycieli, których lubią. Prywatnie jestem mocno zaangażowana w sport: jestem fanką biegania, kolarstwa i pływania."

Kamila Muradow - Lektor języka angielskiego

Kamila Muradow - Lektor języka angielskiego
Obecnie w trakcie ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Filologia Angielska na Uniwersytecie w Białymstoku. W 2018 roku obroniła pracę licencjacką na temat sztuk wizualnych w nauczaniu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (15-18 lat). Ukończyła również kurs organizowany przez wydział Pedagogiki i Psychologii, CEN/CEU (Centrum Edukacji Nauczycielskiej/Ustawicznej). 
 
Jestem młoda i pełna pasji do nauczania młodzieży i dorosłych. Stawiam na swobodną komunikację w języku angielskim i stosuję różnorodne gry i metody, by pomóc moim uczniom się rozwijać, jak i spędzić dobrze czas, w przyjaznym otoczeniu. Wśród moich zainteresowań znajdują się rysowanie, nauka o kosmosie oraz gry komputerowe.

Ewelina Grochowska - Dakowicz - Lektor języka angielskiego

Ewelina Grochowska - Dakowicz - Lektor języka angielskiego
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Bardzo lubi zmiany i bez nich nie mogłaby egzystować, dlatego postanowiła wyjechać na 7 lat z Polski i zamieszkać w Indonezji, Indiach, Anglii i Tajlandii.
Jest nauczycielem z pasji i interesuje się psychologią rozwojową dzieci.
Dąży do rozwijania intelektualnych i praktycznych umiejętności uczniów. 

Barbara Sokolińska - Lektor języka angielskiego

Barbara Sokolińska - Lektor języka angielskiego

 

 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Studia Filologiczno-Kulturoznawcze ze specjalnością anglistyka i italianistyka.

"Doświadczenie w nauczaniu języków zdobywałam ucząc w szkołach językowych w Gliwicach i Toruniu, gdzie znalazłam się przez moją największą pasję - siatkówkę. Uwielbiam współpracować z ludźmi, czy to w grupie zajęciowej, czy w drużynie sportowej. Poza językami i sportem lubię obejrzeć dobry serial i spędzać czas ze swoim psem".

Jolanta Żukowska- Lektor języka niemieckiego

Jolanta Żukowska- Lektor języka niemieckiego

Absolwentka Wydziału Neofilologii Germańskiej w Poznaniu. Pracowała w różnych typach szkół.

 

"Każdy Słuchacz ma swoją niepowtarzalną osobowość, dlatego dopasowuję odpowiednią dla niego metodę pracy. Dobry kontakt i komunikacja z uczniami są dla mnie priorytetem. W pracy lektora kładę nacisk na efektywność w przekazywaniu wiedzy. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie rozwijali w sobie potrzebne umiejętności językowe, takie jak mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie oraz by odczuwali satysfakcję z efektów naszej wspólnej pracy. Wówczas sprawia mi to dużą radość i poczucie, że idziemy w słusznym kierunku, dając mocne podstawy do kontynuowania nauki języka niemieckiego".

Daria Samojłowicz - Lektor języka rosyjskiego

Daria Samojłowicz - Lektor języka rosyjskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2014 w formie stacjonarnej na kierunku filologia w specjalności filologia rosyjska uzyskała tytuł zawodowy – magister. W 2013 roku wzięła udział w projekcie w ramach umowy z Państwowym Instytutem Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina w Moskwie. W tym czasie zdobyła Certyfikat „Język Rosyjski w biznesie (Biznes. Komercja)” wydany przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.S. Puszkina w Moskwie, stopień zaawansowany. W 2012 uczestniczyła w programie Erasmus na Uniwersytecie w Daugavpils na Łotwie. W 2012 otrzymała świadectwo uzyskania przygotowania pedagogicznego wydane przez Centrum Edukacji Nauczycieli.


„Język rosyjski oraz kultura rosyjska od wielu lat są moją pasją, którą uwielbiam zarażać innych. Oprócz tego kocham podróże, a znajomość języków obcych, zwłaszcza języka rosyjskiego, umożliwia poznawanie i docieranie nawet do najskrytszych zakątków Europy Wschodniej i Azji.”

 

tel. 537-799-933

Wypełnij formularz
Oddzwonimy bezpłatnie

ABC 03

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Newsletter

ABC 06pobrane

ABC 09

 

Wspieramy

 

ss2

logo krwiod